DR4560D45PJ
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
DR4560D45PJ
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Benutzer handbuch
Load Current 45 A
Termination Style Spring Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DR45
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC