DRB120-24-1
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
DRB120-24-1
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, EAC
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.92" L x 1.38" W x 4.88" H (125.0mm x 35.0mm x 124.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Series DRB (120-480W)
Power (Watts) 120W
Efficiency 93%