DRC-V-561K
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
DRC-V-561K
Hersteller:
Signal Transformer
Paket:
Radial
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 450MA 1.4OHM TH
Auf Lager : 500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 10 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 560 µH
Series DRC-V
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.8MHz