DRP-480-48
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
DRP-480-48
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
AC Voltage - Input 180 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 250V
Efficiency 89%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, cULus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 3.94" L x 8.94" W x 4.93" H (100.0mm x 227.0mm x 125.2mm)
Number of Outputs 1
Series DRP-480 (480W)
Power (Watts) 480W