Zuhause / Oscillators / DSC1033CE2-026.0000
minImg
DSC1033CE2-026.0000
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
DSC1033CE2-026.0000
Beschreibung:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Series DSC1033, PureSilicon™
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 26 MHz