Zuhause / Oscillators / DSC6001HI2A-020.0000T
minImg
DSC6001HI2A-020.0000T
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
DSC6001HI2A-020.0000T
Beschreibung:
MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q100
Series DSC60XX
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 20 MHz