Zuhause / Oscillators / DSC6001JI1B-020.0000
minImg
DSC6001JI1B-020.0000
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
DSC6001JI1B-020.0000
Beschreibung:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Series DSC60XXB
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VLGA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 20 MHz