DSF050J223
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DSF050J223
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSF
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.022 µF