Zuhause / Solenoids / DSML-0630-12E
minImg
DSML-0630-12E
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
DSML-0630-12E
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
SOLENOID LATCH PULL INTER 12V
Auf Lager : 89
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Diameter - Shaft 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage - Rated 12VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.200" L x 0.750" W x 0.750" H (29.46mm x 19.05mm x 19.05mm)
Product Status Active
Shaft Detail Clevis
DC Resistance (DCR) 16Ohm
Series DSML
Power (Watts) 9 W
Type Open Frame Latching (Pull)
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Intermittent
Stroke Length 0.500" (12.70mm)