Zuhause / Microcontrollers / DSPIC30F2012-30I/SP
minImg
DSPIC30F2012-30I/SP
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
DSPIC30F2012-30I/SP
Paket:
28-SPDIP
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SPDIP
Auf Lager : 142
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor dsPIC
Speed 30 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 20
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SPDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series dsPIC™ 30F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 12KB (4K x 24)
Data Converters A/D 10x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.5V ~ 5.5V