Zuhause / Microcontrollers / DSPIC33FJ256MC510A-E/PF
minImg
DSPIC33FJ256MC510A-E/PF
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
DSPIC33FJ256MC510A-E/PF
Paket:
100-TQFP (14x14)
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor dsPIC
Speed 40 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 85
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
Package / Case 100-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 24x10/12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V