DT115040R
nVent
Produkt-Nr.:
DT115040R
Hersteller:
nVent
Beschreibung:
DT1 DIN Rail Surge Protection Cl
Benutzer handbuch
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 150V
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Form Base + Module
Approval Agency CE, VDE
Voltage - Protection Rating (VPR) 500 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 50 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 20 kA
Series -
Type -
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 1 kV