DTS20F15-19SC
TE Connectivity Deutsch Connectors
Produkt-Nr.:
DTS20F15-19SC
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 15-19
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C