DTS240062UDC-P14/RP
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
DTS240062UDC-P14/RP
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 620mA
Series -
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized -
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 70%
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC