DV14-250MB-C
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
DV14-250MB-C
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Benutzer handbuch
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.960" (24.38mm)
Insulation Diameter 0.180" (4.57mm)