DV18-250B-CY
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
DV18-250B-CY
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Benutzer handbuch
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.810" (20.57mm)
Insulation Diameter 0.150" (3.81mm)