DW-05-07-T-S-252
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
DW-05-07-T-S-252
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black
Length - Post (Mating) 0.068" (1.727mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.252" (6.400mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)