DWG2.50BK25
Techflex
Produkt-Nr.:
DWG2.50BK25
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SELF WRAP 2.5" X 25' BLACK
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -51°C ~ 121°C
Color Black
Material -
Liquid Protection Petroleum Resistant, Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series Gator Wrap™
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 2.500" (63.50mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant, Puncture Resistant, Tear Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.050" (1.27mm)