DWG2.50BK75
Techflex
Produkt-Nr.:
DWG2.50BK75
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SELF WRAP 2.5" X 75' BLACK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -51°C ~ 121°C
Color Black
Material -
Liquid Protection Petroleum Resistant, Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series Gator Wrap™
Type Self Wrap
Length 75.00' (22.86m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 2.500" (63.50mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant, Puncture Resistant, Tear Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.050" (1.27mm)