E2A-M30LS15-WP-B1 2M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2A-M30LS15-WP-B1 2M
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 250Hz
Shielding Shielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2A
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 32V