E2B-M18KN16-WP-B2 5M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2B-M18KN16-WP-B2 5M
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.630" (16mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2B
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V