E2B-M18LN16-WP-C2 5M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2B-M18LN16-WP-C2 5M
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
Auf Lager : 4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.630" (16mm)
Output Type NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Series E2B
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V