E2E-X10F1-M1
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X10F1-M1
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCT 10MM IP68 CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Shielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 40V