E2E-X10Y2-53-US
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X10Y2-53-US
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, NEMA 1,4,6,12,13
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type SCR-NC, 2-Wire
Response Frequency 25Hz
Shielding Shielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 100 VAC ~ 120 VAC