E2E-X14MD2-M1
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X14MD2-M1
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type NPN-NC, 2-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V