E2E-X15B1T30 2M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X15B1T30 2M
Beschreibung:
SENSOR INDUCT 15MM PNP M30 NO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 250Hz
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V