E2E-X18ME15 2M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X18ME15 2M
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIV 18MM CYL 2M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 40V