E2E-X1R5B2L8 2M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X1R5B2L8 2M
Beschreibung:
SENSOR INDUCT 1.5MM PNP M8 NC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 2kHz
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V