E2E-X30MB2L18 5M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E-X30MB2L18 5M
Beschreibung:
SENSOR INDUCT 30MM PNP M18 NC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 200Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V