E2E2-X18MB15 5M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E2E2-X18MB15 5M
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 55V