E3AS-L200MT 2M
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
E3AS-L200MT 2M
Beschreibung:
PHOTOELECTRIC SENSOR; BACKGROUND
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC 60529 IP67, IP69K
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.394" ~ 7.874" (10mm ~ 200mm)
Output Configuration PNP
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (624nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series E3AS-L
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length 78.74" (2m)