E48SH12010NRFH
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
E48SH12010NRFH
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 120W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 123°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 9.0mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi E48SH (120W)
Power (Watts) 120 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 93%