E48SR15004NRFA
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
E48SR15004NRFA
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 66W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.33" H (58.4mm x 22.9mm x 8.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi E48SR (66W)
Power (Watts) 66 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 91.5%