E91F501VNT821MU80T
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E91F501VNT821MU80T
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 500V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.248" (82.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.3 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 107mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U91F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.149 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF