E92F421VND152MBA0T
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E92F421VND152MBA0T
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.035" (102.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 57mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 12.298 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF