E92F451VND561MB50T
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E92F451VND561MB50T
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 135mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.292 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF