E92F501VSN331MA50T
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E92F501VSN331MA50T
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 241mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.433 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF