EA-21986-000
Knowles
Produkt-Nr.:
EA-21986-000
Hersteller:
Knowles
Beschreibung:
MIC COND ANALOG OMNI -59DB
Benutzer handbuch
Frequency Range 100 Hz ~ 5 kHz
Shape Rectangular
S/N Ratio -
Output Type Analog
Termination Solder Pads
Voltage - Rated 1.3 V
Size / Dimension 0.219" L x 0.157" W (5.56mm x 3.99mm)
Current - Supply 50 µA
Direction Omnidirectional
Height (Max) 0.089" (2.26mm)
Product Status Active
Series EA
Sensitivity -59dB ±3dB @ 74dB SPL
Type Electret Condenser
Mfr Knowles
Port Location Top
Package Bulk
Impedance 3.5 kOhms