EBT156-15B1X
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
EBT156-15B1X
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.156
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Contact Finish Thickness -
Read Out Single
Contact Finish Tin
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.140" (3.56mm) Dia
Contact Type -
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 15
Series EBT156
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)