EBT156-22R2X
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
EBT156-22R2X
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.140" (3.56mm) Dia
Contact Type -
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 22
Series EBT156
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)