EC3AW12M
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
EC3AW12M
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 72V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 250mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 77%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features SCP
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EC3AW (3W)
Power (Watts) 3 W