EC3SA-05S12N
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
EC3SA-05S12N
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Auf Lager : 14
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 250mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 81%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EC3SA (3W)
Power (Watts) 3 W