EC5BE15A
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
EC5BE15A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA, 500mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 83%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features SCP
Operating Temperature -25°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series EC5BE (15W)
Power (Watts) 15 W