EC5BU-48S12A
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
EC5BU-48S12A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EC5BU (15W)
Power (Watts) 15 W