EC5SAW-48D15N
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
EC5SAW-48D15N
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 8-SIP Module, 6 Leads
Efficiency 88%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series EC5SAW (10W)
Power (Watts) 10 W