ECC-D3F120JGE
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECC-D3F120JGE
Beschreibung:
CAP CER 12PF 3KV SL/GP RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL/GP
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KGE
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 12 pF