ECE-A1CKG6R8
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-A1CKG6R8
Beschreibung:
CAP ALUM 6.8UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 47 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6.8 µF
Package Bulk
Impedance 10 Ohms