ECE-A1HN100UI
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-A1HN100UI
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 1642
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Bi-Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series SU
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 85 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF