ECE-A1VKS330I
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-A1VKS330I
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KS
Package / Case Radial, Can
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF