ECE-P2GP152HX
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-P2GP152HX
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.480" (63.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.12 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 133mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series T-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 8.568 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1500 µF